Lovci pokladov cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Lovci pokladov

29. 06 2015 08:15 | Alexandra Stahlová
Lovci pokladov
Lovci pokladov

Keď sa Zlo prebúdza, oni sú našou jedinou šancou... Knihovníci Flynn, Eve, Jacob, Cassandra a Ezekiel!

(The Librarians, Dobrodružný seriál, 42´, USA, 7. december 2014 - ..., Stereo)
Hrajú: Rebecca Romijn, Christian Kane, Lindy Booth, John Kim, John Larroquette, Noah Wyle


Sobota o 20.15 (Od 18. mája.)
Keby mu pred pár rokmi, pred osudným konkurzom na post knihovníka v newyorskej Metropolitnej verejnej knižnici, niekto povedal, že jeho nudný život večného knihomoľa sa prijatím novej práce zmení na obrovské, nikdy nekončiace dobrodružstvo, mierne roztržitý sympaťák Flynn Carsen (Noah Wyle), lebo o ňom je reč, by ho nepochybne vysmial. Lenže... Dnes už je o poznanie múdrejší a celú plejádu nepredstaviteľných magických zážitkov a stretov bohatší – už pár rokov totiž z poverenia Knižnice skúma bizarné tajomstvá a záhady, zbiera nebezpečné artefakty a chráni ľudstvo pred nadprirodzenými hrozbami. Flynn sa za posledné roky vďaka už spomínaným, nie práve tradičným dennodenným výzvam neuveriteľne vypracoval, takže je z neho bez debaty najlepší a najvýkonnejší knihovník, akého kedy Knižnica mala, lenže... Tentoraz je hroziace nebezpečenstvo natoľko veľké, že Knižnica bola skrátka nútená urobiť opatrenie, aké v celej jej histórii jednoducho nemá obdoby - preventívne sa totiž rozhodla regrutovať do svojich služieb štyroch ďalších výnimočných špecialistov, aby Flynna počas jeho mimoriadne nebezpečných misií podporovali a v prípade potreby zaňho i zaskočili, keďže občas (teda vlastne stále častejšie a častejšie) je potrebné zasahovať v rovnakom čase na viacerých kontinentoch súčasne!

Nový tím knihovníkov – alebo, ak chcete, lovcov pokladov – tvoria špičková agentka z protiteroristického Eve Bairdová (Rebecca Romijn), ktorej úlohou je ochrana ostatných, šarmantný Jacob Stone (Christian Kane) so závratným IQ a encyklopedickými vedomosťami o histórii a umení, tak trochu uletená matematička Cassandra Cillianová (Lindy Booth) s výnimočnou schopnosťou, ktorá ju pomaly, ale isto zabíja, a tiež technicky mimoriadne zdatný Ezekiel Jones (John Kim), ktorý sa už pár rokov pohybuje nielen na hranici zákona, ale... Dosť výrazne za ňou!

Nový tím, žiaľ, nemá veľa času by pomalý rozjazd a opatrné spoznávanie jeden druhého, zohrať sa budú musieť priamo v teréne – mimoriadne nebezpečná prastará sekta Bratstvo hada totiž plánuje zničenie všetkých novodobých technológií a následné kompletné ovládnutie sveta temnou mágiou!


Čo možno neviete
Seriál je voľným pokračovaním úspešnej filmovej trilógie Flynn Carsen: Honba za kopijou osudu, Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna a Flynn Carsen: Kliatba Judášovho kalicha, ktorú už pár rokov pre veľký divácky záujem opakovane vysiela aj televízia Markíza. Spoločných menovateľov už spomínaných filmov a seriálu Lovci pokladov je hneď niekoľko, tým najvýraznejším a najneprehliadnuteľnejším je, ako inak, sám Flynn Carsen, ktorý však v seriáli už len sem-tam hosťuje.