Lovci pokladov cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Jablko sváru a Mýty o zatratení

19. 05 2019 00:00 | Alexandra Stahlová
Lovci pokladov: Jablko sváru
Lovci pokladov: Jablko sváru Foto: Electric Entertainment

Keď sa po stáročiach hlbokého spánku prebudia draky a Zemi hrozí zánik... Vráti sa Flynn, aby našiel ich poklady!

5. epizóda: Jablko sváru (The Librarians And The Apple Of Discord)
V rôznych kútoch našej domovskej planéty dôjde krátko po sebe k nepredstaviteľným prírodným katastrofám. Len knihovníci vedia, že domnelé zemetrasenia majú na svedomí rozhnevaní draci, ktorí celé stáročia spali hlboko v podzemí a ktorí sa práve, jeden po druhom, postupne prebúdzajú! Majú na to naozaj pádny dôvod, zmizol totiž ich najvzácnejší poklad – bájna perla -, a jednotliví členovia Dračej ligy sa navzájom obviňujú z jej krádeže! V stanovách stojí, že v podobnom prípade treba zvolať konkláve, čo sa aj stane. Ďalším dôležitým pravidlom je, že nestranným prostredníkom musí byť knihovník, takže sa pochopiteľne dožadujú o jeho pridelenia. Na ich veľkú smolu je teraz k dispozícii akurát neskúsený a takticky dosť neotesaný Ezekiel (John Kim). Ešteže môže rátať s pomocou skúseného Jenkinsa (John Larroquette)...

Medzičasom sa Eve (Rebecca Romijn), Cassandra (Lindy Booth), Jacob (Christian Kane) a Flynn (Noah Wyle) vydávajú do Ríma hľadať zmiznutú perlu. Počas pátrania natrafia na zlaté jablko, ktoré je, zhodou okolností, legendárnym jablkom sváru! To v preklade znamená asi toľko, že každý, komu sa dostane do rúk, sa zmení vo svoje horšie ja – a tak asi neprekvapí, že knihovníci voľky-nevoľky podstúpia naozaj zvláštne metamorfózy... Za týchto okolností je namieste otázka, či sa im podarí včas urovnať dračí spor a zabrániť tak hroziacemu koncu sveta?!


6. epizóda: Mýty o zatratení (The Librarians And The Fables Of Doom)
Keď sa v malebnom malomeste kdesi pánubohu za chrbtom dôjde k naozaj zvláštnej nehode – nákladné auto sa nepochopiteľným spôsobom zrúti z mosta -, je najvyšší čas, aby sa tam vydali knihovníci a prišli na to, čo je vo veci. Pretože je nad slnko jasnejšie, že to musí byť niečo nadprirodzené... Toto podozrenie sa veľmi rýchlo potvrdí, keď sa ukáže, že už spomínanú nehodu má na svedomí nefalšovaný troll!

Akoby to nestačilo krátko nato sa udeje hneď niekoľko ďalších čudných vecí, ktoré akoby doslova vyskočili z rozprávkových knižiek – teda až na to, že im chýba povestný šťastný koniec! Práve naopak, bájne postavy agresívne útočia na šokovaných obyvateľov a vyzerá to tak, že ak sa rýchlo nestane nejaký zázrak... S mestečkom bude raz a navždy amen!

Sledujte v sobotu, 25. mája, o 20.15!

 

Upútavka

 
Lovci pokladov - od 18. mája vždy v sobotu o 20.15!
Sledujte celé epizody na