Lovci pokladov cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Koruna kráľa Artuša a Excalibur

11. 05 2019 22:15 | Alexandra Stahlová
Lovci pokladov: Koruna kráľa Artuša
Lovci pokladov: Koruna kráľa Artuša Foto: Electric Entertainment

Knihovník Flynn a atraktívna Eve musia zostaviť nový tím a nájsť jediný artefakt, ktorý dokáže zastaviť nebezpečnú sektu!

1. epizóda: Koruna kráľa Artuša (The Librarians And The Crown Of King Arthut)
Špeciálna agentka Eve Bairdová (Rebecca Romijn) a jej tím sú práve na tajnej misii v Berlíne, ktorej cieľom je nájsť a zneškodniť zbrane hromadného ničenia, keď jej po prvý raz skríži cestu sympatický čudák Flynn Carsen (Noah Wyle), ktorý tiež po práve po niečom pátra, konkrétne po bájnom démonickom artefakte – opále zo Samary! Po divokej prestrelke, okorenenej štipkou mágie, je Eve tajomným mužom, predstierajúcim že je „iba knihovník“, neprehliadnuteľne očarená... O niečo neskôr dostane táto drsná blonďavá kráska prekvapivú pozvánku na konkurz na jednu z vedúcich pozícií v newyorskej Metropolitnej verejnej knižnici. Rovnako ako zvyšok sveta Eve v tom čase ani len netuší, že pod knižnicou leží rozľahlá tajná inštitúcia, ktorá spravuje zdanlivo bezhraničnú zbierku magických artefaktov! Nuž a nevedie ju nik iný, ako... Už spomínaný knihovník Flynn Carsen!

Netrvá dlho a Eve sa osudovo zapletie stáročia trvajúceho ničivého konfliktu medzi Knižnicou a prastarou sektou menom Bratstvo hada, ktorej cieľom je zničiť všetky dostupné moderné technológie a pomocou dávnej, prapôvodnej mágie ovládnuť svet – a v snahe dosiahnuť svoj zvlčilý cieľ sa, žiaľ, nezastaví pred ničím, dokonca ani pred vraždou! V náročnom súboji s časom, v ktorom zatiaľ všetko hrá proti nim, tak Eve a Flynn majú čo robiť, aby včas zostavili nový tím knihovníkov a našli legendárnu korunu kráľa Artuša – jediný artefakt, ktorý dokáže Bratstvo hada zastaviť...!

2. epizóda: Excalibur (The Librarians And The Sword In The Stone)
Flynn (Noah Wyle), Eve (Rebecca Romijn) a trojica nádejných knihovníkov - Ezekiel (John Kim), Cassandra (Lindy Booth) a Jake (Christian Kane) -, sú pod obrovským tlakom. Na to, aby sa dokonale zohrali, by totiž potrebovali viac času, ten ale nemajú, pretože ich nepriatelia sú nejakým zázrakom vždy o krok (a niekedy dokonca aj o dva) pred nimi, čo je nielen značne frustrujúce, ale i mimoriadne nebezpečné – pre nich i pre budúcnosť celého ľudstva! A tak v podstate nemajú inú možnosť ako zamerať svoju pozornosť na mýtické artefakty, ktoré treba za každú cenu uchrániť pred Zlom – a k nim nepochybne patrí i kameň, v ktorom svojho času na veľmi, veľmi dlhý čas uviazol legendárny meč Excalibur.

No a popritom sa, samozrejme, musia tiež poriadne oháňať v boji s čoraz mocnejšími protivníkmi z Bratstva hada, ktorí sú zjavne pripravení obetovať čokoľvek i kohokoľvek, aby do sveta vypustili viac mágie a mohli si ho tak ľahšie úplne podrobiť!

Sledujte v sobotu, 18. mája, o 20.15!

 

Upútavka

 
Lovci pokladov - od 18. mája vždy v sobotu o 20.15!
Sledujte celé epizody na